هنر و معماری

صحبت کردن در رابطه با پول لذت بخشه! این یک چیز کاملا طبیعی هست، اما صحبت کردن در رابطه با در آوردن پول کمی چندش آوره! این هم یک چیز طبیعیه!

این پست کلا در رابطه با پول و در آوردن پول هست، پس اگر به دنبال بهترین مشاغل و یا پردرآمدترین مشاغل هستید، این پست رو ادامه بدید.

البته ذکر این نکته هم لازمه که امیدوارم در انتهای پست نسبت به شغل خودتون ناامید نشید!


سایت cnnmoney.com به نقل از مجله money هر ساله لیست بهترین مشاغل آمریکا رو منتشر می کنه، در این رده بنه به عوامل متعددی توجه میشه از جمله بیشترین در آمد، رشد شغل در سال های آینده و کیفیت زندگی. و هر کدوم از این موارد به زیر شاحه هایی تقسیم بندی میشن، به طور مثال در قسمت کیفیت زندگی ۵ عامل در نظر گرفته میشه و به هر کدوم از این عوامل رتبه ای مانند a,b,c,...داده میشه، این ۵ عامل عبارتند از: رضایت شخصی، امنیت شغلی، رشد شغلی، مفید بودن برای جامعه، و میزان استرس.


در رده بندی کلی که همه این عوامل رو در نظر می گیره سه شغل برتر این ها هستند:

۳. استاد دانشگاه: یک استاد دانشگاه در آمریکا می تونه به طور میانگین سالانه حدود ۷۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشه، از طرفی این درآمد را تا ۱۱۵۰۰۰دلار هم می تونه افزایش بده. پیش بینی شده فرصت های شغلی این حرفه در ۱۰ سال آینده ۲۳درصد افزایش پیدا کنه.

کیفیت زندگی هم این رتبه ها رو به دست آورده:

رضایت شخصی:A

امنیت شغلی:B

رشد شغلی:B

مفید بودن برای جامعه:A

میزان استرس:B

۲.Physician Assistant: یا به اختصار PA چیزی شبیه فیزیوتراپیست های هستند، تمرین های به بیماران تجویز می کنن تا توانایی های حرکتی شون رو بازیابی کنن( امکان غلط بودن اطلاعات ۹۰٪هست!‌) ، به هر حال! مثل اینکه معادل این شغل در ایران وجود نداره، هر چی باشه، در آمریکا شغل خوبی محسوب میشه.

میانگین در آمد این شغل: ۹۰۰۰۰دلار. بیشترین در آمد ممکن: ۱۲۴۰۰۰ دلار. و با توجه به اینکه یک شغل تازه در آمریکا محسوب میشه پس پیشبینی برای رشدش در ۱۰ سال آینده چیزی حدود ۲۷درصد هست.

رضایت شخصی:A

امنیت شغلی:A

رشد شغلی:A

مفید بودن برای جامعه:A

میزان استرس:C

۱. مهندس سیستم هابهترین شغل! البته در آمریکا! با میانگین در آمد ۸۷۰۰۰ دلار در سال که برای یک شخص با تجربه تا ۱۳۰۰۰۰ دلار در سال قابل افزایشه. از طرفی در ۱۰ سال آینده میانگین رشد فرصت های شغلی مهندسی سیستم ها ۴۵درصد خواهد بود. و در حال حاضر هم ۸۸۰۰۰ فرصت شغلی در این رشته وجود داره.

رضایت شخصی:A

امنیت شغلی:B

رشد شغلی:B

مفید بودن برای جامعه:C

میزان استرس:C

خوب برای بچه های رشته معماری این سوال مطرحه پس معماری کو؟ من هم بهشون حق میدم و به حال خودمون میشینم باهم یه دل سیر گریه می کنیم!

خوب رشته معماری، اصلا در بین ۱۰۰ شغل اول نیست! و کلا شوت از قضیه محسوب میشه! میانگین درآمد این رشته حدود ۷۰۰۰۰دلار هست و تا ۱۰۷۰۰۰دلار در سال قابل افزایش هست. تعداد ۱۰۰۰۰۰ فرصت شغلی در این رابطه وجود داره و در ۱۰ سال اینده ۱۸ درصد رشد خواهد داشت.

اما قسمت فاجعه بارش، المان های مرتبط با کیفیت زندگی هست:

رضایت شخصی:B

امنیت شغلی:C

رشد شغلی:B

مفید بودن برایجامعه:B

میزان استرس:C

به هر حال! امیدوارم به فکر تعویض شغل رشته نیفتاده باشیم! :دی

اگر هنوز دارید به پول فکر می کنید و اینکه کدوم شغل بیشترین در آمد ممکن رو داره باید بگم که این شغل...

هوش بر هست! بله! همون پزشک هایی که در اتاق عمل مسئول بی هوش کردن شما هستند پردرآمد ترین شغل های آمریکا رو به خودشون اختصاص دادن: میانگین در آمد ۲۹۲۰۰۰ دلار که تا ۴۰۸۰۰۰دلار در سال قابل افزایشه! این شغل علاوه بر رتبه ۱ پردرآمد ترین شغل، رتبه ۱۱ بهترین شغل رو  هم به خودش اختصاص داده.

منبع:money.cnn.com

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 10:46  توسط سعید  |